Haber - Windows 11, Performans İyileştirmeleri İle Geliyor | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber Windows 11, Performans İyileştirmeleri İle Geliyor

TeknoCan

TeknoCan Bilişim
Emekli

Windows 11, Windows 10’a göre büyük performans iyileştirmeleri sunuyor.​

Microsoft, Geçtiğimiz günlerde, işletim sisteminin Sızdırılan işletim sisteminde Ancak YouTuber, geliştirici beta versiyonunda değil, resmi bir sürümde incelemeler yaptığını iddia ediyor. Hatta, geliştirici beta sürümünde olmayan bazı özellikleri de bizlere göstermekte.

YouTuber’ın kullandığı dizüstü bilgisayar, Intel Core i7-10875H ve NVIDIA GeForce RTX 2070 Super barındırıyor. Ben Anonymous ilk olarak, yeni işletim sisteminin boot süresini bizlere yansıtmış. Windows 10 sürümünde 16 saniye olan süre, yeni işletim sisteminde 13 saniyeye düşüyor. Bu da henüz başlangıçta Windows 11’in performansı için iyi bir işaret.

byoyexlinym-640x360.jpg

YouTuber daha sonra, Windows 10 ve Windows 11’de ayrı ayrı 3D Mark testleri gerçekleştirmiş. Windows 10’un Time Spy’da aldığı puan 6872 iken, Windows 11 aynı testi 7613 puan ile tamamlıyor. Ayrıntılı olarak bakacak olursak, GPU puanını göz önüne aldığımızda, Windows 11’in yükselişte olduğunu görebiliyoruz. Windows 10’da 6927 olan puan, yeni sürümde 7426’ya yükselmiş. Ayrıca, CPU puanında da aynı eğilimle karşılaşıyoruz. Windows 10’da 6573 olan puan, yeni sürümde 8886’ya yükselmiş.

Ben Anonymous’un uyguladığı testlerden biri de CrystalDiskMark üzerinde yaptığı depolama hızı testi. Yeni sürüm, bu testin sonucunda da halefinden daha iyi bir sonuç almasıyla dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra, Geekbench testinde tek ve çoklu çekirdek performansı da Windows 11’de yükselişte. Windows 10’da 1138 olan tek çekirdek performans sonucu, Windows 11’de 1251’e yükselmiş. Çoklu çekirdek puanı ise eski sürümde 6284 puan olarak ölçülürken, yeni sürümde 7444 sonucuna ulaşılmış. Bu nedenle, çekirdek performansları konusunda da önemli bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

windows-11-masaustu.jpg

Testleri gerçekleştiren YouTuber, testler sırasında fanların kontrolünü sağlayabileceği bütün yazılımları kaldırarak kontrolü tamamen işletim sistemine bırakmış. İşletim sistemi, testler sırasında fanları tamamen farklı çalıştırıyor. Bildiğimiz üzere, CPU ve GPU ne kadar soğuk kalırsa performans da o kadar iyi olur. Ancak, sıcaklıklar bunu yansıtmıyor. Özellikle 3D Mark çalıştırıldığında CPU ve GPU’nun daha sıcak çalıştığını ancak fanların daha yüksek sesle ve daha tutarlı çalıştığını görebiliyoruz.

Son olarak, Windows 11 resmi olarak duyurulduğunda, çok daha fazla performans testinin yapılacağını ve konuyla ilgili çok daha net bilgi sahibi olabileceğimizi belirtelim.​

JinKazama

Bilgi Pylştıkç Çoğalır
Webmaster
Admin
Destek Ekibi
Web sitesi
gsmgezgini.com
valla dun gece evdeki Bilgisayara kurdum lisanslama işleminide yaptım guncellemelerde yaptım Türkçe Packde kurdum yarı turkçe ama deniyoruz :) bakalım ne olcak 😍

TeknoCan

TeknoCan Bilişim
Emekli
valla dun gece evdeki Bilgisayara kurdum lisanslama işleminide yaptım guncellemelerde yaptım Türkçe Packde kurdum yarı turkçe ama deniyoruz :) bakalım ne olcak 😍
Bende kuracağım birazdan

JinKazama

Bilgi Pylştıkç Çoğalır
Webmaster
Admin
Destek Ekibi
Web sitesi
gsmgezgini.com

TeknoCan

TeknoCan Bilişim
Emekli
yanlız sistem gereksimlerini oku
Win 11 sistem gereksinimleri 10 dan çok fi farkı yok ne alaka? iso daha beta olduğu için bu tip hatalar çıkıyor

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar