windows 98 işletim sistemi | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

windows 98 işletim sistemi

by murat

Admin
Teknisyen
Web sitesi
gsmgezgini.com
Microsoft Windows 95 in ardından 98 yılında bu Windows sürümünü çıkarmıştır. Karşımızda daha sağlam ve daha zor çöken bir işletim sistemi bulunmaktaydı. Bu sürüm tak ve kullan aygıtlarını daha güzel tanımakla beraber kendi içinde dha çok driver bulundurmaktadır. Tamamiyle 32 bit çalışmaktadır. 16 bit çalışan programlarıda destekler lakin bu programı çalıştırdığınız anda başka işlem yaparsanız bu programın çalışma süresi duraklatılır.Neyse bunlar bi yana Windows Net cafelerin birbirine bağlanıp ağ sistemini sağlamak için Windows 98 se sürümünü çıkarmıştır. Yanlız bu sürümde bircok hatalar ortaya çıkmış olup pek tercihen kullanılmamaktadır. Bence siz windows 98 in ilk sürümünü kullanın çok sağlam ve temiz çalışan bir işletim sistemi diyebilirim.
Windows 98 in bir özellği daha bozulduğu anda kendi kendini düzeltmeye çalışmasıdır. Düzeltemiyorsa Zaten o çok bildiğiniz Mavi ekran ile karşılaşırsınız. Windows 98 dirver olarak Win 95 in driverlarını desteklemektedir. Ama gene elinizde firma Win98 için ayrı bir dirver vermişse sistemin uyumluluğu açısından Win98 driverlarını kurunuz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar