İphone5C İOS 7 MT6572 düzenlenmiş çok hızlı tamamen Türkçe rom | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İphone5C İOS 7 MT6572 düzenlenmiş çok hızlı tamamen Türkçe rom

by murat

Admin
Teknisyen
Web sitesi
gsmgezgini.com
ip5c-1.jpg

Hardware : MT6572
Model : 1Phone5
Build number : ALPS.JB3.MP.V1
Build date UTC : 20131014-051238
Android v : 4.2.2
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P3, 2013/09/29 13:59
Kernel v : 3.4.5 (roo@Service) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Mon Oct 14 13:05:36 CST 2013
Uboot build v : ----- should be root shell
LCD Driver IC : 1-nt35510_dsi_vdo_6572

Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz.
Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız.

Arkadaşlar Hem CWM hem de Flash Tool halini veriyorum.

FLASH TOOL ROM:
Flash Tool rom yüklemede telefonunuzun özellikleri tutmuyorsa telefonunuzun açılmama riski olduğunu unutmayınız. Bu nedenle aşağıdaki yöntemle mutlaka yedeğinizi alınız. (Yoksa romu yükledim elimde yedek de yok ne yapacağım gibi bir şey söylemeyiniz.)

Önce aşağıdan Flash Tool'u indiriniz. Başka bir Tool ile yükleme yapmaya kalkmayınız büyük bir olasılıklabaşarısız olursunuz.
http://www.4shared-china.com/rar/k8gC5mfs/SP_Flash_Tool_v313160150-1.html

Flash Tool rom linki:
http://www.4shared-china.com/rar/OcbgA14vba/6572_5CSendegel2_FToolRom.html

Rom yukarıdaki Flash Tool ile yüklenecek şekilde düzenlenmiştir. Defalarca denenmiştir.
Proader (comport) sürücülerinizin yüklü olduğundan emin olunuz.

FLASH TOOL ROM YÜKLEME:

Flash toolu açınız. Scatter dosyasını seçiniz.
Telefonu kapatınız.
Flash Toolda dowload (f9) butonuna basınız.
Usb ile telefonu pc'ye bağlayınız.
Yükleme başlayacaktır. Yükleme 10-15 sn için başlamaz ise usb kablosunu çıkarıp takınız.[/b]

Not: Eğer yine de yükleme yapamıyorsanız. Yukarıdaki işlemleri doğru yapıp yapmadığınızı kontrol ediniz. Eğer tüm bunları doğru yaptığınıza eminseniz. Aygıt yöneticisi comport bölümünden sürücülerinizin yüklü olup olmadığını takip/kontrol ediniz. Bilgisayarınızın usb portunu değiştiriniz. Bazı bilgisayarlarda yükleme gerçekleşmeyebiliyor Başka bir bilgisayar(tercihen xp yüklü) deneyiniz.

CWM ROM YÜKLEME:

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasanı indirip mobiulncle tool ile olmazsa Flash tool ile yükleyebilirsiniz.
http://www.4shared-china.com/file/NWVcokVL/1Phone5C_6572Recovry.htmll

Yine de şekilde yükleme başarısız olursanız; aşağıdaki yöntemi kullanarak telefonunuza cwm oluşturmak zorundasınız.
http://cepnoloji.com/cwm-olusturma-resimli-anlatim-kendi-cwmnizi-kendiniz-olusturun-t18954.0.html

Telefonunuza Cwm oluşturduktan sonra mutlaka cwm yedeğinizi aldıktan sonra rom yükleme işlemine geçiniz.
Backup and restore bölümü altına giriniz baştaki Backup ile yedeğinizi alınız. Arkadaşlar sizden özellikle rica ediyorum yedeğinizi almadan bu ya da hiç bir romu yüklemeyiniz.

CWM ROM LİNKİ:
http://www.4shared-china.com/rar/I2sPkYLK/iphone5c_6572_Sendegel_CwmRom.html

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "iphone5c_6572_Sendegel_CwmRom" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "iphone5c_6572_Sendegel_CwmRom" seçiniz ve ve restore ile kurunuz.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
Rom kurulumundan sonra rastgele yazılmış çalışmayan imei gelecektir. Doriod Tool ve Mobiluncle Tool programıyla imei değiştiremezsiniz. İmei değiştirmek için *#*#660#*#* kodu ile ya da Telefonunuzda kurulu olarak gelen "Gizli Mod" uygulamasıyla mühendislik moduna giriniz. Buradan GPRS bölümüne girip imeinizi değiştiriniz.

ROMUN ÖZELİKLERİ VE YENİLİKLERİ:

Bildiğim kadarıyla formda iphone 5C romu yok. En azından tamamen gerek ikonları gerekse uygulamaları açısında gerçeğine bu kadar benzeyen başka bir rom yok olarak biliyorum.
İlk olmasından mıdır yoksa iphoneleri daha çok sevmemden midir bilmiyorum bu roma çok uğraştım.
Launcher ve framework-res.apk uygulamalarını yeniden düzenledim. Launcherdeki İOS 7 temasına uymayan iconları orjinal ikonlarıyla değiştirdim. Türkçeleştirmeyi yine orjinali gibi yapmaya çalıştım. Launcherde olmayan diğer uygulamalarının ikonlarını da değiştirdim düzenledim ve tamamen Türkçe haline getirdim.

NotificationToggle ve StatusBar uygulamalarıyla Statüs bar görünümünü özelleştirebilmenizi sağladım. Statusbar uygulamasını açıp üste aktif hale getirdiğiniz zaman mavi renkli statusbara kavuşabileceksiniz. Ayrıca bu uygulamayla statüsbar renk ve ikonlarını kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
NotificationToggle uygulamasıyla kaydırma çubuğunda istediğiniz ikonları alt alta iki bölümde getirebilir istediklerinizi buradan yok edebilirsiniz.
Telefona borsa passbook, game center, gazeteler, hava durumu vb. uygulamalarını ekleme ve düzenlemesini yaptım yine ikonlarını orjinal hale getirdim.

Telefonunuzun mühendislik moduna kolay girebilmeniz için gizli mod uygulamasını entegre ettim Sistem bilgi uygulaması ili sisteminizin tüm bilgilerinize Türkçe olarak ulaşmanızı sağlamaya çalıştım.

6572 Telefonlarda gözüken kasma sorunu bu telefonda olmadığı gibi gördüğüm bir çok kaliteli replika telefonlardan daha hızlı çalışıyor diyebilirim. En azından onlarla rahatlıkla boy ölçebilecek kalitede olduğunu söyleyebilirim. Yine de ben SD kartı telefon hafızası olacak şekilde ayarladım.
Sözü fazla uzatmayayım. Diğer özelliklerini de zaten siz keşfedersiniz.

Kısacası arkadaşlar bu tele çok emek harcadım. Oldukça iyi bir rom ortaya çıktığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın.​

45caner

Yeni Kullanıcı
Teşekkürler

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar