Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

GsmGezgini Anasayfa

Haber Playstation'ın Merakle Beklenen Oyunu God Of War Ragnarok'tan Ilk Fragman Geldi
 • 23
 • 0
Yayıncılığını Sony'nin yaptığı, geliştiriciliğini ise Sony Santa Monica Studio'nun yaptığı yeni God of War oyunu God of War Ragnarok'tan ilk görüntüelr geldi.

PlayStation sunumunda birkaç gündür tahmin edildiği gibi God of War Ragnarok'tan ilk görüntüleri görebildik. Yeni oyun için paylaşılan kısa bilgiler şu şekilde:

 • Ana düşmanlardan birisi Thor, diğeri ise Freya.
 • İlk oyundaki olaylarında ardından intikam almak isteyen Freya düşmanlarımızdan ilki.
 • Neredeyse tüm devleri öldüren, çocuklarını ve kardeşiniz kaybeden Thor ise tüm öfkesiyle oyunun en zorlu düşmanlarından.
 • İlk oyunda evrendeki 6 diyarı ziyaret edebiliyorken bu oyunda 9 diyarı da ziyaret edebileceğiz.
 • God of War Ragnarok sizi daha önce ulaşılamayan Vanaheim, Svartalfheim ve Asgard diyarlarına götürürken ayrıca son oyunda yer alan diyarların yeni bölgelerine götürecek.
 • Oyunda madenler, ormanlar, karlı bölgeler ve çok daha...
Haber Windows 11 22H2 Destekli Amd Ve Nvıdıa Sürücüleri Göründü
 • 30
 • 0
Windows 11 22H2 (Sun Valley 2) tamamlandı ve Microsoft resmi olarak Build 22621’i RTM olarak ilan etti. Windows 11 Ekim 2021’de resmi olarak tanıtılmıştı. Böylelikle yeni işletim sistemi ilk büyük güncellemesini alıyor. Bu sürümle birlikte önemli hata düzeltmeleri ve bazı yeni özellikler bekliyoruz. Ancak geçmişteki Windows 10 güncellemelerinde gördüğümüz gibi tonlarca yeni özellik görmeyeceğiz.

Sürüm 22H2’nin ticari adı henüz bilinmiyor ve şu anda Release Preview Channel’da test kullanıcılarına sunuluyor. Microsoft, Sun Valley 2 ile birlikte grafik sürücü mimarisinin yeni bir sürümünü test ediyor. Görünüşe göre bu mimari WDDM 3.1 olarak adlandırılacak.

Windows geliştiricisi, önceki bir belgede en az 5 Eylül’e kadar sürücü başvurularını aktif olarak kabul ettiğini doğruladı. Yani şirketler sürücülerini Windows 11’in bir sonraki sürümüne hazırlamak için yeterli zamana sahip.

NVIDIA Windows 11 22H2 Sürücüsü​

Yakın zamanda bildirdiğimiz gibi...
Haber Windows 11 22H2 Destekli Nvıdıa 516.59 Sürücüsü Çıktı
 • 36
 • 0
NVIDIA, bugün piyasaya sürdüğü uygun bütçeli GeForce GTX 1630 ekran kartıyla birlikte yeni bir sürücü yayınladı. Sürüm 516.59 WHQL, GTX 1630 desteğinin yanı sıra F1 2022 için optimizasyonla birlikte geliyor.

Daha da önemlisi, yeni sürümle birlikte Microsoft henüz kullanıma sunmamasına rağmen için destek sağlanıyor. Sürücüler ayrıca Red Dead Redemption 2 (Vulkan), Minecraft Java Edition ve Second Life gibi oyunlarda yaşanan çeşitli hataları gideriyor. Neverwinter Nights’ta ışık kaynağının düzgün görüntülenmesini engelleyen, Path of Exile’da siyah dokuların belirmesine neden olan başka hatalar da tamamen çözülmüş durumda.

GTX 1630 ve Windows 11 22H2 desteğinin yanı sıra F1 2022 optimizasyonları getiren
Haber Amd, Windows 7 İçin Yeni Sürücü Yayınladı: Adrenalin 22.6.1
 • 30
 • 0
AMD, Windows 7 sistemlerde yeni nesil Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarını kullanırken yaşanan sorunları çözmek için yayınladı. Bu eski sürüm, yeni nesil sürücülerden farklı olarak HD 6000 serisine (2010) kadar uzanan Radeon GPU’ları da destekliyor.

AMD’nin neden 2022 yılında Windows 7 için bir sürücü yayınladığını sorguluyor olabilirsiniz. Windows 7 genel desteği Ocak 2020’de sona erdi, ancak bu eski işletim sisteminin hala önemli sayıda kullanıcısı var ve bazıları hala ücretli olarak Microsoft’tan destek (ESU ile) alıyor. Dolayısıyla bazı kullanıcılar Windows 7 konusunda ısrarcı olabilir ve yeni nesil GPU’lardan yararlanmak isteyebilir. Bu arada Windows 7 ESU (Extended Security Updates) desteğinin sonsuz olmadığını belirtelim; Microsoft, genişletilmiş hizmeti Ocak 2023’te durduracak...
İpucu Windows’ta .Net Framework Sürümü Nasıl Öğrenilir?
 • 29
 • 0
, bilgisayarlar, tabletler ve web için farklı türlerde uygulamalar, oyunlar geliştirilmesine imkan sağlayan bir geliştirme platformudur. “.NET” platformu açık kaynak ve çapraz platform olması sayesinde sadece Windows’la sınırlı kalmayan, Linux ve MacOS desteği de bulunan bir yapıdır.

Her ne kadar kullanıcıların hangi sürüme sahip olduğunu bilmemesi fazla önem teşkil etmese de, bazı uygulamalar sadece belirli bir “.NET Framework” sürümü ile çalışabilir. Ayrıca yazılımcılar uygulamalarını geliştirirken sıklıkla birden fazla geliştirme platformundan yararlanırlar. Bu gibi durumlarda uygulamaların sorunsuzca çalışabilmesi için sisteminizde hangi “.NET Framework” sürümü kurulu bunu bilmeniz gerekiyor.

Windows 10’da “.NET Framework” sürümünü denetlemenin 4 farklı yolu bulunmakta:

 1. Dosya Gezgini aracılığıyla
 2. Kayıt Defteri aracılığıyla
 3. Komut İstemi...
Haber Windows 11 Kb5012643 Güncellemesi Geliştirmelerle Yayınlandı
 • 38
 • 0
Windows 11 KB5012643, birkaç dikkate değer değişiklik ve bir dizi ek hata düzeltmesiyle birlikte tüm kullanıcılar için indirmeye sunuldu. Yeni güncelleme her zaman olduğu gibi Windows Update ve WSUS aracılığıyla dağıtılıyor. Ancak dilerseniz çevrimdışı yükleyiciler aracılığıyla KB5012643’ü manuel olarak da yükleyebilirsiniz. Çevrimdışı yükleme dosyaları, kullanıcılar yamayı normal yöntemlerle yükleyemediği zamanlarda faydalı olabiliyor.

güncellemesi, isteğe bağlı bir toplu önizleme güncellemesi olarak geldi ve Mayıs 2022 Salı Güncellemesiyle birlikte gelmesi beklenen değişiklikleri test etmek için hazırlandı. Diğer isteğe bağlı güncellemeler gibi, bu toplu güncelleme de siz kontrol...
Rehber Rufus 3.19, Windows 11 Kurulumunda Hesap Gereksinimini Kaldırıyor
 • 61
 • 0

Microsoft, Mayıs ayının başlarında Windows 11 22H2 Insider derlemelerini yüklemek için internet bağlantısını ve Microsoft Hesabını zorunlu hale getirmişti. Sonrasında bu zorunlulukları atlamak için çeşitli yöntemler bulunmuştu, ancak şimdi Rufus geliştiricileri olaya el atarak daha basit bir çözüm sundu.

Güncel 3.19 Beta sürümü ile birlikte Windows 11 22H2’de zorunlu bir Microsoft hesabı (MSA) gereksinimini atlamak için yeni bir seçenek eklendi. Bildiğiniz gibi Rufus ile birlikte TPM gereksinimlerini atlamak mümkün.

Şimdi ise bu yazılıma Microsoft hesabı için koşulan şartı atlamak için yeni bir seçenek dahil oldu. Yeni iletişim kutusu, Microsoft hesabının yanı sıra önceki Rufus 3.18 Beta sürümüyle eklenen TPM ve Secure Boot atlama seçeneğini de kapsıyor.

 • Secure Boot ve TPM atlama artık yeni iletişim kutusuna taşındı.
 • Windows 11 22H2 için gereken Microsoft hesap koşulunu atlamak için destek eklendi. Not: Yerel hesap oluşturma önerisi için ağ geçici...
Haber İşte Xiaomi Mıuı 14 Ve Mıuı 13.5 Için Uyumlu Modeller!
 • 35
 • 0

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi önümüzdeki aylarda yeni bir MIUI sürümü tanıtacak. Kullanıcılarına MIUI 13 ile çok zor anlar yaşatan firma bunun telafisini almayı düşünüyor. İşte yazılım güncellemelerinin son durumu..​


Çinli teknoloji devi Xiaomi son olarak Aralık ayında MIUI 13 sürümünü cihazlarına göndermişti. Xiaomi MIUI 13 sürümüyle, kullanıcıların hayal kırıklığı yaşamasına neden olsa da yeni bir ara sürüm güncellemesi ve daha gelişmiş bir MIUI 14 üzerinde çalışıyor. Xiaomi telefon kullanıcıları bu hayal kırıklığının ardından heyecanla MIUI 14'ü beklemeye başladılar.

MIUI 14 Özellikleri nasıl olacak?​

Xiaomi en son gönderdiği MIUI 13 ara yüzü ile birçok özellikten bahsetmesine rağmen Çin haricindeki bölgelere bu yenilikleri getirmedi. MIUI 14 ile bu özellikleri ve yeni geliştirilmiş bir kontrol merkezi, yeni kilit ekranı, yeni duvar kâğıdı sistemi, çoklu görev deneyiminde...
Haber Ios 16 Beta 2 Çıktı: İşte Yenilikler
 • 28
 • 0
Bu ayın başında gerçekleşen WWDC 2022 ile tanışma fırsatı bulduğumuz iOS 16, Beta 2 sürecine geçiş yapıyor.

Bu ayın başında gerçekleşen WWDC 2022 etkinliğinde 16 ile tanışma fırsatı bulmuştuk. Henüz herkesin kullanabileceği stabil sürümün çıkmasına uzun süre olsa da, iOS 16’nın yeniliklerini bazı kullanıcılar beta olarak deneyimlemişti. Yayınlanan ilk beta sürümü, iOS 15’e göre pek çok değişiklik içeriyordu. Şimdi ise bu değişikliklerin sayısını artıran iOS 16 Beta 2 güncellemesi ile beraberiz.

Apple’ın geliştiriciler için yayınladığı bu güncellemenin büyük kısmı hata düzeltmeleri olsa da eklenen özellikler de mevcut. Şu anda yalnızca Apple Geliştirici Hesabı olanlar tarafından indirilebilen güncelleme, yakın zamanda diğer beta gönüllülerine de bir şekilde ulaşacak.

iOS 16 Beta 2 ile göze çarpacak yenilikler eklendi​

Büyük bir güncelleme ile karşı karşıya olmadığımız için yeniliklerin...
Haber Mıuı 13.5 Güncellemesini Almayacak Xiaomi Cihazları Belli Oldu!
 • 92
 • 0

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni MIUI sürümü çıkarmak için çalıştığı biliniyor. MIUI 13'ün cihazlarda çıkarttığı problemleri bir ara sürüm ile gidermek isteyen firmanın bu versiyonu almayacak olan modelleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. İşte detaylar.​


Akıllı telefon üreticisi Xiaomi MIUI 13'ün ara güncellemesi olacak olan 13.5 güncellemeleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Firma bu güncellemeyi bazı cihazlara maalesef göndermeyecek. Bu haberimizde MIUI 13.5 güncellemesini almayacak 20 Xiaomi ve POCO cihazının listesini bulabilirsiniz.

Aşağıdaki listede dikkat çeken bir detay var. Bu cihazların çoğunun Android 11 sürümünü çalıştırması. Geçenlerde açıkladığımız gibi firma artık eski cihazlarla ve Android 11 kullanan modellerle çalışmayı bıraktığını söylemişti. Bu kriterlere giren ve yukarıda bahsettiğimiz Android sürümünü kullanan cihazları aşağıda bulabilirsiniz.

MIUI 13.5 Alamayacak Xiaomi telefonları​

...
Haber Xiaomi Mıuı 13.5 Güncellemesi Bu Modellerin Hepsine Geliyor!
 • 219
 • 0

Xiaomi, MIUI 13.5 güncellemesi için uygun olan cihazların listesini hemen hemen açıklamazken kulislerden gelen bilgilere nazaran cihazları Android 11‘de çalışan telefon kullanıcıları için fena haber var, bazı cihazlar MIUI 13.5 güncellemesini almayacak.

Çinli teknoloji devi, Android 11‘li cihazlar için yazılım desteğini bırakmaya karar verdiğini geçenlerde duyurmuştu ve bundan sonrasında daha yeni telefonlarla yoluna devam edeceğini açıklamıştı. Bu gönderide, MIUI 13.5 güncellemesi için uygun olan Xiaomi cihazlarının bir listesini sizlerle paylaşıyoruz.

Aşağıdaki sıralama, halihazırda Android 12 güncellemesini alan cihazlar ve Android 12’yi almaya uygun telefonlar baz alınarak yapılmıştır.

MIUI 13.5 Alması olası cihazlar​

Xiaomi MIUI 13.5

MI

 • ...
İpucu Oneplus Telefonunuza Oxygenos 12 (Android 12) Nasıl Yüklenir
 • 299
 • 0
Android 12 tabanlı ilk OxygenOS 12 beta sürümü artık mevcut ve bunu nasıl kurabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


OnePlus, herkese açık beta sürümünü başlattı OxygenOS 12 Android 12 tabanlıdır ve hemen şimdi yükleyebilirsiniz. Geçen yıl olduğu gibi, yapı OnePlus'ın en yeni telefonlarıyla sınırlıdır, bu nedenle OnePlus 9 or 9 Pro, yapıyı indirebilecek ve tüm özelliklere erken bir göz atabileceksiniz. Android 12 özellikleri.

Bu nedenle, en yeni OnePlus amiral gemisini sallıyorsanız ve Android 12 tabanlı OxygenOS 12'nin neler sunduğuna bir göz atmak istiyorsanız, yapıyı şu anda nasıl kurabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

OnePlus telefonunuza OxygenOS 12 (Android 12) nasıl yüklenir​

OnePlus telefonunuzda OxygenOS 12'yi kurmanın en iyi yolu, yapıyı telefonunuza indirmek ve yerel yükseltme seçeneğini kullanmaktır. Bunu yapmak, herhangi bir veri kaybetmeden OxygenOS 12'ye geçiş yapmanızı sağlar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır...

Haber Üç Oneplus Modeline Daha Android 12 Müjdesi

 • 195
 • 0
Üç OnePlus modeline daha Android 12 müjdesi

Xiaomi’nin ardından OnePlus da Android 12 güncellemesi ile ilgili duyuru yaptı. Şirket, OnePlus 8, OnePlus 8 Pro ve OnePlus 8T modellerine Android 12 güncellemesi yayınladı.
OnePlus 8 ve 8 Pro modelleri 14 Nisan 2020’de, OnePlus 8T modeliyse 14 Ekim 2020’de tanıtıldı. Amiral gemisi modeller, bugünden itibaren Android 12 tabanlı Oxygen OS 12 güncellemesi alacak.​


OnePlus 8 ailesi Android 12 güncellemesi aldı

Şirket, OnePlus 8 ailesi ve 9R modelleri için beta aşamasında olan Oxygen OS 12’nin kararlı sürümünü yayınladıklarını duyurdu. Yeni güncellemenin şimdilik sadece ABD ve Hindistan pazarında indirilebilir olduğu belirtildi. OnePlus, yakında Avrupa pazarı için de güncelleme yayınlanacağını açıkladı...​
Haber Redmi K50 Gaming Tanıtıldı: İşte Özellikleri Ve Fiyatı
 • 217
 • 0
redmi-k50-pro-tanitildi-iste-ozellikleri-ve-fiyati146384_1.jpg
Xiaomi günün erken saatlerinde Çin’de düzenlediği etkinlikte, Redmi K50 serisinin ilk üyesini tanıttı. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen K40 Gaming’in devam modeli olan özellikleri ve dikkat çekici tasarımı ile karşımıza çıktı.
Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcisi olan ve serisinde de kullanılan Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alan telefon, 120W hızlı şarj desteğine sahip. Mercedes AMG Petronas Formula One ile yapılan ortaklık neticesinde, telefonun gövdesinde takımın rozeti ve renkleri yer alıyor.Redmi K50 Gaming özellikleri​

İşlemci:
Snapdragon 8 Gen 1 (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz...​
Haber Capcom Açıkladı: Street Fighter 6 Geliyor!
 • 191
 • 0

İlk olarak 1987 yılında çıkış yapan ve kısa süre içinde geniş kitlelere hitap ederek adını efsane yapımların arasına yazdırmayı başaran Street Fighter, çok yakında yeni oyunu ile karşımıza çıkacak. Serinin geliştirici firması Capcom, bir süre önce Street Fighter 6’yı duyurdu. İşte ayrıntılar…

Street Fighter 6 trailer videosu yayınlandı​

Bilindiği üzere 2016 yılında oyun dünyasına güçlü bir geri dönüş yapmak isteyen Capcom; PS4, Arcade cihazlar ve Windows için Street Fighter V’i piyasaya sürmüştü. İlk etapta oyunun kadrosunda sadece 16 dövüşçü yer alırken, Arcade Edition ve Champion Edition gibi sürümlerle ve devam eden yeni sezonlarla birlikte beşinci sezonun sonunda toplamda 46 dövüşçüye ulaşmıştı. Tabii bu durum bazı oyuncuların pek de hoşuna gitmedi.

Street Fighter
...​

İpucu Şema Üzerindeki Semboller Ne Anlama Geliyor

Rehber Poco M4 Pro Tanıtıldı: Özellikleri Ve Fiyatı
 • 174
 • 0
Xiaomi’nin bağımsız markası olarak çalışmalarını sürdüren POCO, MWC 2022 fuarı kapsamında merakla beklenen POCO M4 Pro modelini tanıttı. Peki uzun bir süredir iddialarla gündemde olan akıllı telefon, tasarım ve teknik özellik açısından kullanıcılara neler sunacak?

POCO M4 Pro 4G özellikleri​

POCO M4 Pro 4G; 6.43 inç FHD+ çözünürlüklü AMOLED panelle geliyor. Aynı zamanda ekranda 90 Hz tazeleme ve 180 Hz dokunmatik örnekleme hızına ek olarak 1.000 nit parlaklık sunuluyor. Ayrıca akıllı telefon, 179,5 gram ağırlıkla gelmiş geçmiş en hafif POCO modeli olma ünvanını da aldı.


İşlemci tarafında MediaTek Helio G96 kullanılacak. 12 nm fabrikasyon süreciyle üretilen yonga seti, iki adet 2.05 GHz ARM Cortex-A76 ve altı 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Mali-G57 MC2 grafik birimine ev...
İpucu Mıuı 13 Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikleri
 • 226
 • 0

Xiaomi kullanıcılarının merakla beklediği o gün nihayet geldi çattı. Şirket, bugün düzenlediği bir etkinlikte sevilen tabanlı arayüzü MIUI‘ın yeni versiyonunu tanıttı. Tamamen değişen ve güncellenen MIUI 13, pek çok yeniliği de beraberinde getirdi.
Aslında MIUI 13, 2020 yılında piyasaya sürülecekti. Ancak pandemi nedeniyle istediği yenilikleri yapamayan Xiaomi, asıl sürümü erteleyerek bunun yerine 12.5 adı verilen bir geçiş sürümü yayınladı. Bu nedenle 13‘ün çıkışı ertelendi. Ancak uzun bekleyiş nihayet sona erdi.​

Xiaomi, MIUI 13 ile neler sunuyor?​

Özellikle tasarımsal anlamda ciddi yenilikler ile gelen MIUI 13, buna ek olarak optimizasyon ve performans anlamında da ciddi geliştirmelerle geliyor. İşte Xiaomi‘nin yeni
Haber Poco F4 Gt'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı
 • 136
 • 0
Xiaomi'nin önümüzdeki dönemde piyasaya süreceği Poco F4 GT akıllı telefon modelinin teknik detayları sızdırıldı. Cihaz önümüzdeki hafta tanıtılabilir.Yaklaşmakta olan Poco F4 GT akıllı telefonun temel özellikleri sızdırıldı. Cihaz, daha önce sunulan Redmi K50 Gaming Edition'ın güncellenmiş bir versiyonu olacak.


Telefon, 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç FHD+ OLED ekrana sahip olacak. İşlemci tarafında ise LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama ile birleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1'in olacağı belirtiliyor.

Poco F4 GT ne zaman tanıtılacak?​

Akıllı telefonda yer alacak üçlü kamera yapılandırması ise 64 megapiksel Sony IMX686, 8 megapiksel ultra geniş açılı modül ve 2 megapiksel makro lens şeklinde olacak. Ön tarafta ise 20 megapiksel Sony IMX596 sensör yer alacak. Cihazın 4700mAh kapasiteli...​
Haber Mıuı 13 Güncellemesi Alacak 13 Xiaomi Akıllı Telefon Daha Belli Oldu
 • 109
 • 0
Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, MIUI 13 arayüzünün kararlı sürümü için ikinci parti güncellemelere başlıyor. İşte yeni arayüze güncellenecek 13 Xiaomi modeli.

Xiaomi, MIUI 13 ürün yazılımının kararlı sürümüne yönelik ikinci güncelleme dalgasının başladığını duyurdu. Yayınlanan liste, sistem yazılımının en son sürümüne yükseltilecek olan Xiaomi ve Redmi markalarından neredeyse bir düzine cihaz içeriyor.

MIUI 13 alacak Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlar​

Çinli kaynaklara göre, Mart 2022'nin sonuna kadar aşağıdaki akıllı telefon modelleri yeni MIUI 13 arayüzünün kararlı sürümünü alacak:

Xiaomi Modelleri​

 • Xiaomi Mi Mix 4,
 • Xiaomi Mi 11 Youth Edition,
 • Xiaomi Mi 10S,
 • Xiaomi Mi 10,
 • Xiaomi Mi 10 Pro,
 • Xiaomi Civi

Redmi Modelleri​

 • Redmi K40 Game Enhanced Edition,
 • Redmi K40 Pro,
 • Redmi K40,
 • Redmi Note 10 Pro,
 • Redmi Note...

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar