Turkcell T50 root B19 (turkcell ekraninda donma sorunu) | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turkcell T50 root B19 (turkcell ekraninda donma sorunu)

JinKazama

Bilgi Pylştıkç Çoğalır
Webmaster
Admin
Destek Ekibi
Web sitesi
gsmgezgini.com
Arkadaslar bikac gün önce rootlayamadıgım Htc Desire 500 teli verip Turkcell T50 aldım ve bunu rootlamaya calısırken ilk önce sizler gibi Turkcell ekranında donup kalma sorunu yasadım 2 günlük bir ugrastıktan sonra cözümünü buldum..Lafı uzamadan yapmamız gerekenlere adım adım baslayalım;

<<< 1.BÖLÜM >>>
İlk bölümün çogunlugu forumumuzdaki Vikings adlı arkadasımızdan alıntıdır ( 2.bölümde ise Turkcell ekranında donma yasayanlar icin anlatım yapıcam)

Bu yöntem cihazın en son sürümü olan
T50_V1.0.0B17 sürümünde çalışmaktadır.

Gerekenler:

Bu linkden: root dosyamızı indiriyoruz;

Windows 7 ve üstü bir işletim sistemi gerekiyor, winrar dosya halinde geliyor bu root dosyamız ve bunu çıkartmak için winrar 5.0 ve üst sürümleri gerekiyor yoksa hata alırsınız.

Bilgisayarınızda internet bağlantısı olup olmadığına dikkat edelim, root esnasında güncellemeler için gerekli.(
Bütün anlatımlarda böyle söylenmis ama bunun bi önemi yok ben pc de İnternet Baglantısı olmadan Halletim

Ayarlar, telefon hakkında seçeneğine girip derleme numarasına 7-8 defa basıp geliştirici oluyoruz. Ayarlar'a geri döndüğümüzde geliştirici seçenekleri diye bir bölüm geliyor geliştirici seçeneklerine girip usb hata ayıklamaseçeneğinin yanında tik işareti koyup gelen uyarıya tamam diyoruz.

Tekrar ayarlara giriyoruz ve bu sefer güvenlik kısmına girip bilinmeyen kaynaklar seçeneğine tik atıyoruz ve tamam diyoruz.

Usb kablomuzu telefonumuza takıyoruz ve karşımıza gelen pencereden sadece şarj et seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza bir uyarı geliyor bu seçeneği her zaman onay ver'i işaretleyip tamam diyoruz
gelen uyarıda okunulmayan yazılar oluyor dikkate almayın kabul edin

Winrar'dan çıkarttığımız root klasörümüzü açıyoruz ve T50 root isimli olan uygulamamızı açıyoruz.

Karşımıza CMD ekranı ( Komut ekranı ) geliyor yani siyah bir ekran beyaz yazıların olduğu ve telefonunuz yeniden başlıyor, açıldıktan sonra başarılı şekilde rootlanmış oluyor.

<<<2.BÖLÜM>>>(TEL AÇILMIYOR TURKCELL EKRANINDA TAKILDI DİYENLER )

Burada Telefon otomatik olarak yeniden baslatıldıgında Turkcell ekranında donma yasayan arkadaslar Turkcell yazısı olan ekranı görünce teli bi kenara koyup ( USB kablosunu cikartmadan ) asagıdaki yolu izlesinler ;

1) Ekranın en sol altındaki Windows7 temasını tıklayın oraya ''Aygıt Yöneticisi'' yazıp secin ve acilan pencereden ''Android Device'' i tiklayin ve ''Zte Handset ADB İnterface''i SAG TIKLAYIP ''SÜRÜCÜ YAZILIMINI GÜNCELLESİR'' i tıklayın..

2) Acılan yeni pencereden alttakini sececegiz yani ''SÜRÜCÜ YAZILIMI İCİN BİLGİSAYARIMI TARA'' yazanı...bi pencere aciliyor buraya DİKKAT EDİN !! GÖZAT A HİC DOKUNMAYIN ve ''BİLGİSAYARDAKİ AYGIT SÜRÜCÜLERİ LİSTEDEN SECMEME İZİN VER''secenegini seciyoruz

3) Ve bir pencere daha geldi burada BU DONANIM İCİN YUKLEMEK ISTEDİGİNİZ AYGIT SÜRÜCÜSÜNÜ SECİN YAZAR bu sayfanın altında 'ZTE HANDSET ADB İNTERFACE'' nin üstünü tıklayip ileri diyoruz....acilan yeni sayfadan ZTE HANDSET ADB İNTERFACE SÜRÜCÜSÜNÜ YENİDEN YUKLEYİN veee simdi telefonunuza bir bakın
yes.gif
Root isleminiz Tüm Turkcell T50 kullanıcılarına Hayırlı olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar