Windows 10, Temmuz'da piyasaya çıkıyor | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows 10, Temmuz'da piyasaya çıkıyor

JinKazama

Bilgi Pylştıkç Çoğalır
Webmaster
Admin
Destek Ekibi
Web sitesi
gsmgezgini.com
150121163234_tecnologia_microsoft_windows_10_624x351_getty.jpg

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'u 29 Temmuz'da piyasaya süreceğini açıkladı.
Aynı tarihte mevcut Windows kullanıcıları da yeni işletim sistemini bilgisayarlarına ücretsiz olarak indirebilecekler.
Akıllı telefonlar ve oyun konsolları gibi diğer ürünler ise daha ilerideki bir tarihte Windows 10'a geçecek.
Şu andaki yaygın işletim sistemi Windows 8 kullanıcılar arasında fazla rağbet görmemiş, dokunmaya odaklı kullanıcı arayüzünü güncellemeyen birçok kişi olmuştu.
Microsoft, daha popüler olan Windows 7'nin bazı özelliklerini onuncu işletim sistemine ekleyerek bu hoşnutsuzluğu gidermeye çalıştı.
Microsoft'un işletim sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Terry Myerson blog'unda "Windows 10'u bugün dünyanın 190 ülkesinde Windows kullanan 1,5 milyar kişi için tasarladık. Windows 10, size tanıdık gelecek Başlat Menüsünü geri getirdi" dedi.

150602080704_edge_browser_624x351_microsoft_nocredit.jpg
141001060445_windows_10_624x351_ap.jpg

Edge adı verilen yeni tarayıcıda sayfaları işaretlemek mümkün.
Myerson Windows 10 'a eklenen yeni özellikleri de şöyle sıraladı:
  • Daha önce sadece Microsoft'un telefonlarında bulunan sesli komut sistemi Cortana
  • Kullanıcıların sayfaları işaretlemesine olanak tanıyan Edge adında yeni bir web tarayıcısı
  • Video oyunlarını Xbox oyun konsolundan kişisel bilgisayarlara veya tabletlere indirmeden aktarmayı sağlayan yeni bir uygulama.
Microsoft yetkilileri daha önce yaptıkları açıklamada Windows 10'un sonuncu Windows olacağını, bundan sonra yeni bir işletim sistemi çıkarmak yerine yollarına güncellemeler ile devam edeceklerini söylemişlerdi.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar