Haber - Windows 10X Yılın İkinci Yarısında Piyasaya Sunulabilir | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Haber Windows 10X Yılın İkinci Yarısında Piyasaya Sunulabilir

TeknoCan

TeknoCan Bilişim
Emekli

Windows 10X işletim sisteminin bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor.​

Microsoft’un üzerinde uzunca zamandır çalışmalar yürüttüğü Chrome OS rakibi Windows 10X işletim sistemi ile ilgili bugün yeni bir rapor yayınlandı. Şirkete yakın kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilere göre, giriş seviyesi bilgisayarları hedefleyen yeni işletim sisteminin 2021’in ikinci yarısında piyasaya sunulacağı iddia ediliyor.

Tabii, şimdilik Microsoft cephesinden konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Ancak, Windows Central’in elde ettiği bilgiler doğrultusunda Windows 10X işletim sisteminin yaz ayının sonuna doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Aynı zamanda paylaşılan raporda yeni işletim sistemi hakkında bazı bilgilere de yer veriliyor. Bu kısımdaysa 10X işletim sisteminin başlangıçta Win32 uygulamaları desteklemeyeceği ifade edilmiş. Bunun yerineyse şirketin önceliğinin Cloud PC hizmeti olduğu söyleniyor.

Microsoft Yakında Yeni Windows Sürümü İle Karşımıza Çıkabilir​

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporla birlikte Microsoft’un Windows 10X’i veya Sun Valley yükseltmesini yeni Windows olarak pazarlamayı planladığı iddia edilmişti. Bu doğrultudaysa yazılım devinin Sun Valley güncellemesinin lansmanını önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı ortaya çıkmıştı.​

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar