İşletim Sistemi - Windows 12 Nasıl Olacak ? Sizce Nasıl Olmalı ? | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

İşletim Sistemi Windows 12 Nasıl Olacak ? Sizce Nasıl Olmalı ?

JinKazama

Bilgi Pylştıkç Çoğalır
Webmaster
Admin
Destek Ekibi
Web sitesi
gsmgezgini.com

maxresdefault.jpg

Windows 12

Windows işletim sistemi dünyasında heyecan verici bir gelişme yaklaşıyor gibi görünüyor. Intel’in son analist toplantısında yaptığı açıklamalara göre, 2024 yılı, Windows kullanıcıları için büyük bir sürprize işaret ediyor olabilir. Windows 12 geliyor!
Intel, finansal durumunu, üretim tesislerini ve gelecekteki planlarını tartışmak üzere da, 2024 yılında müşteri CPU satışlarının artmasını beklediğini belirtti. Bu artışın arkasındaki ana sebep ise “Windows yenilemesi” olarak adlandırılıyor.
Peki, bu ne anlama geliyor? Windows 12’nin çıkışı için zaten dolaşan söylentiler varken, Intel’in “yenileme” olarak bahsetmesi oldukça dikkat çekici. Normalde Microsoft’un işletim sistemine yapılan güncellemeler “yenileme” olarak adlandırılmaz. Bu ifade, Windows 12’nin gelişini işaret ediyor olabilir.
Üstelik, büyük Windows sürümleri için geliştirme sürecinin genellikle üç yıl sürdüğünü düşünürsek, Windows 12’nin 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi muhtemel görünüyor. Bu nedenle Intel, Windows 12 ile uyumlu hızlı işlemciler sunarsa, PC kullanıcıları büyük geçişin tadını çıkarabilirler.​

Intel ve Windows 12: İşbirliği ve Performans​

Intel’in yeni ana CPU mimarisi olan Meteor Lake, işleyişin temelinde radikal bir değişiklik yapacak. Alder ve Raptor Lake’in Windows 11 ile uyumlu olduğu düşünüldüğünde, aynı durumun yeni tasarım ve Windows 12 için de geçerli olabileceği göz önüne alındığında, Intel’in Windows 12 ile uyumlu hızlı işlemciler sunması muhtemel.
Microsoft henüz Windows’un yeni sürümü hakkında çok fazla bilgi vermedi. Ancak, beklenen değişiklikler, Intel’in müşteri CPU’larındaki AI sistemlerinin daha fazla entegrasyonunu ve eski özelliklerin ve desteğin kaldırılmasını içeriyor gibi görünüyor. Bu, genel performansı artırmak için yol açabilecek önemli değişiklikler.
Genel tüketici tarafındaki Windows 11’e olan düşük ilgi, Microsoft’un 2024’ü umut edilen büyük geçiş yılı olarak gördüğüne işaret ediyor olabilir. Eğer Intel, yeni işletim sistemi ile daha hızlı çalışan yeni işlemciler sunarsa, Windows 11 için umulan büyük geçiş, 2024 yılında gerçekleşebilir.
Ancak, donanım gereksinimlerinde büyük bir sıçrama olması durumunda, PC oyuncuları eski işletim sistemine bağlı kalmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle, beklememiz gereken daha fazla ayrıntı olacak gibi görünüyor.
Windows 12

Windows Kullanıcıları İçin Heyecanlı Bir Dönem​

Windows 12’nin neler getireceği ve ne zaman piyasaya sürüleceği konusundaki resmi açıklamaları beklerken, Microsoft ve Intel’in işletim sistemi dünyasında heyecan verici bir dönemin kapısını araladığı kesin. Windows kullanıcıları için büyük değişikliklerin ve gelişmelerin yakında olacağı kesin.
Bu haber, teknoloji dünyasında heyecanla beklenen gelişmeleri takip edenler için büyük bir ilgi uyandırıyor. Windows 12 ile ilgili daha fazla bilgi geldikçe, sizlere en güncel bilgileri sunmaya devam edeceğiz.​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar