Bilgi - Sistem Yöneticisi / Yönetmeni Nedir? | GsmGezgini
Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bilgi Sistem Yöneticisi / Yönetmeni Nedir?

TeknoCan

TeknoCan Bilişim
Emekli

Sistem Yöneticisi Nedir Ne İş Yapar - Bilişim Eğitim Merkezi

Sistem Yöneticisi Ne Demek?​

Sistem yöneticisi; bilgisayar sistemlerinin yönetiminden sorumlu olan kişidir. Bilgisayar sistemlerinde ortaya çıkan sorunları gidermek, sistemleri kontrol etmek, sistem güvenliğini sağlamak ve düzenlemek gibi bir çok çalışmayı yürütür.

Sistem Yöneticisi Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?​

• Sistemlerde oluşan veya oluşabilecek tüm sorunları gidermek,​
  • Yazılımdan kaynaklanan problemleri tespit etmek ve çözümünü sağlamak,​
  • Eski ve hasar görmüş yazılımları sistemden kaldırmak ve yenileri ile değiştirmek,​
  • Bilgisayar sistemlerini analiz etmek, kurulum ve yapılandırma gibi süreçlerini gerçekleştirmek,​
  • Bilgisayarların gerekli bakım ve yedekleme işlemlerini yapmak,Güvenlik ve gizlilik için gerekli olan yazılımları düzenlemek ve sistemlerin güvenliği için kontrolü sağlamak,​
  • Şirket için gerekli olan sistemlerin alt yapısını kurmak ve sistemi geliştirmek için planlama oluşturmak,​
  • Sistem performansını üst düzeyde tutmak için çalıştığı şirketin tüm sistemlerini kontrol etmek ve yönetmek.​

Sistem Yöneticisi Nasıl Olunur?​

Üniversitelerin Bilgisayar, Matematik, Elektronik gibi Mühendislik bölümlerinin herhangi birinden mezun olmanız gerekir. Sistem yöneticiliği için üniversitelerde direkt olarak eğitim veren bölüm bulunmamaktadır.

Sistem yöneticisi olmak isteyenler için kurslar ve özel eğitim veren kurumlar bulunmaktadır. Bu türde eğitim veren kurumlardan eğitiminizi tamamlayıp, sınavlarınızı geçtiğinizde sistem yöneticisi olarak görev yapabilirsiniz. Ayrıca İngilizce biliyor olmanız sistem yöneticiliğinde üst düzey yöneticilik yapmak isteyenler için oldukça önemlidir.​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Lütfen dikkat !!!

"sssdsdsf" Tarzı cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

( Flood ) ard arda cevap ve yorumlar yazılması yasaktır!

Bu tip yorum ve cevap yazanlar uyarılmaksınız Süresiz uzaklaştırılacaktır!

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar